Главная | Биография | Статьи | События | Отзывы | Творчество поклонников | О сайте | Для контактов     МЕДАЛЬ ЗА КРАСОТУ
Журнал "Огородник" №2
Киев, 2016

Квіти - її любов і життя, вона не могла жити інакше
Іван Самойленко
До 100-річчя з дня народження Ніни Мірошніченко

Ювілеї уславлених сортів
Ігор Хорош
Журнал "Український ірис"
2014

Волшебница из Житомира
Журнал "Цветоводство" (К 100-летию Нины Афанасьевны Мирошниченко)
2014

Зоря України і Фея квітів...
Юрій Гай
2009

Ірисовий бенефіс "богині гладіолусів"
Юрій Гай
2009

Перемога на "Franciris 2007"
Інна Величко
2009

Непревзойденная королева ирисов, гладиолусов, лилий
Юлия Евтушенко, Журнал "Нескучный сад" № 11
2009

Любовь моя - ирисы!
Нина Мирошниченко, Журнал "Цветоводство"
2008

Королева ирисов
Наталья Карпова
"Аргументы и Факты" №48
2007

Звезда Украины
Е.Орлова, Журнал "Цветоводство"
2005

Цветы - души отрада
Владислава Патока, Журнал "Огородник"
2005

Единственная звезда на Земле
В.Головань, Журнал "Квiти Украiни" (Рубрика "Известные селекционеры")
2004

Королева цветов
Ирина Бобкова, Газета "2000"
№28 (228) 9-15 июля 2004 г.

Рожденная творить красоту
Н.Кузьмин, Л.Соколова, Журнал "Цветоводство" №6
1999
 

Ювілеї уславлених сортів

Журнал "Український ірис"
випуск 2014р.


На фото праворуч - автор статті, Ігор Хорош, талановитий учень поруч зі своїм талановитим вчителем - Ніною Мірошніченко (зустріч датована 2004 роком)

Два славетні сорти геніального українського селекіонера Ніни Мірошніченко святкують свої двадцятирічні ювілеї. У 1993 та 1994 роках народились, відповідно, два шедеври в ірисовому світі - ВЄТЄР ПУСТИНІ та ПРАЗДНІЧНИЙ. Важко сказати, котрий з них кращий, одне тільки зрозуміло, що обом сортам доля напророкувала довге та яскраве життя - обидва належать до когорти кращих сортів вітчизняної селекції та є бажаними не лише в колекціях українських ірисівників, а й колег з Латвії, Литви, Росії, Молдови, Польщі.

Памятаю, як близько двох десятків років тому в моєму тоді ще маленькому ірисовому садочку розквітла одна з новинок моєї улюбленої мисткині та наставниці Ніни Опанасівни Мірошніченко - сорт ВЄТЄР ПУСТИНІ.
Моєму захопленню та емоціям не було меж! Величезні квіти - візеруку плікати, сильно гофровавані та ще й рідкісного на той час забарвлення: карамельно-коричневий малюнок на кремово-молочному полі. Скажу відверто, за двадцять років, побачивши десятки тисяч сортів у своєму житті, подібного просто не зустрів. Фантастичний сорт! Велика подяка Ніні Опанасівні за цей яскравий та неповторний шедевр, який до сьогодняшнього дня займає почесне місце в моїй ірисовій колекції, і яким, я впевнений, пишаються колекціонери та шанувальники цих надзвичайно прекрасних квітів.


Інший сорт, котрий вражає своїм незабутнім колоритом, силю та ніжністю водночас, а ще - бажанням та сміливістю до життя, до росту, є ПРАЗДНІЧНИЙ. Сорт народився вже в далекому 1994 році, та тоді довів своє місце під сонцем, увійшовши до числа найбажаніших сортів поруч з американськими на той час шедеврами - ТАЙГЕ ХАНІ, ФІЧЕР АТТРЕКШЕН, ЧЕМПЕЙН УОЛТС. І не тільки кльоровою гамою вразив ПРАЗДНІЧНИЙ (білосніжні стандарти на фоні рожево-бузкових фолів), а й силою росту, формою квітки та твердою текстурою пелюсток. До того ж сорт дуже рідко вражається грибними та вірусними захворюваннями, стійкий до посухи і до проливних дощів.
Сторічний ювілей від дня народження нашої квіткової Феї, легендарного гібридизатора Ніни Опанасівни Мірошніченко чітко співпав з двадцятирічним ювілеєм її прекрасних творінь. Це яскраво підтверджує унікальність та велич їхнього автора - прекрасної, мудрої та талановитої людини - красивої Жінки в широкому розумінні цього слова.Ігор Хорош
Український селеціонер

2014


   2010-2018 © Нина Мирошниченко